Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Decydując się na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej przygotowujemy biznes-plan, aby m.in. ustalić wysokość środków finansowych niezbędnych do jej zorganizowania i prowadzenia. Jest on również niezbędny w sytuacji gdy nowy przedsiębiorca nie posiada wystarczającej ilości środków na otwarcie działalności i zamierza wystąpić o jakąkolwiek formę jej dofinansowania. Wielkość kwoty uzależniona jest od tego jaką działalność zamierzamy prowadzić oraz od formy organizacyjnej przedsiębiorstwa, w ramach której działalność ta będzie prowadzona. W przypadku działalności prowadzonej w ramach spółek kapitałowych minimalna kwota jaką winien posiadać przedsiębiorca to 5 tysięcy złotych w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo 100 tysięcy złotych w przypadku spółki akcyjnej. Natomiast w przypadku spółki osobowej, przepisy nie stawiają ścisłych wymogów co do posiadanego kapitału. Jednakże tego rodzaju forma prowadzenia działalności gospodarczej będzie również wymagała dokonania określonych inwestycji finansowych na samym początku prowadzonej działalności.

Sporządzony biznesplan powinien dać nam informację jaką kwotę musimy posiadać w momencie rozpoczęcia działalności (np. na wynajem pomieszczeń, zakup urządzeń oraz materiałów do produkcji, pensje dla pracowników, koszty reklamy itp.). W początkowym okresie prowadzonej działalności ponoszone koszty mogą znacznie przekraczać uzyskiwane przychody. W przypadku gdy przedsiębiorca nie posiada środków finansowych lub posiadana ilości tych środków jest niewystarczająca, należy zastanowić się nad wyborem dogodnej formy finansowania działalności. Wybór najodpowiedniejszego formy finansowania zależeć będzie od rodzaju prowadzonej działalności oraz zaplanowanego tempa rozwoju przedsiębiorstwa.

1. Pożyczki i kredyt

Czym jest umowa pożyczki? Jest to korzystanie z cudzego kapitału często za wynagrodzeniem w postaci oprocentowania przez oznaczony czas z obowiązkiem zwrotu otrzymanych środków po jego upływie. Zgodnie z art. 720 § 1 Kodeksu cywilnego przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść...

 

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 12 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu"
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!